Lüks otomobil üreticisi Lamborghini, karada olduğu kadar denizde de nefes kesmeye hazırlanıyor. 2 bin beygir gücünde ikiz motorla donatılan Lamborghini marka süper yat 2021 yılında denizle buluşacak.

Dünyanın en özel otomobillerine imza atan Lomborghini, ünlü İtalyan yat üreticisi The Italian Sea Group ile Tecnomar markasını yarattı. Marka çatısı altında Lamborghini marka lüks yatların inşa edilecek. Ortaklığın ilk ürünü ise Lamborghini 63 Tecnomar. Lomborghini’nin denizlerdeki imzası olacak olan süper yat Lamborghini Sian FKP’den ilham alınarak tasarlanandı. Markanın kışkırtıcı çizgilerini suya yansıtacak olan süperyat şimdiden büyük ilgi uyandırdı.

20 metre boya sahip olacak model tamamen karbon fiber malzemeden imal edilecek. Hız ve dinamizmin bir arada sunulacağı Lamborghini 63 Tecnomar 2 X 2000 HP MAN V12 motorla donatılacak ve 60 knot azami hıza ulaşabilecek.

İtalyan estetiği ve gücün buluşması olarak nitelendirilebilecek Lamborghini 63 Tecnomar sadece 63 adet üretilecek. Modelin ilk 5 gövdesi 2021 yılında suyla buluşacak. Lamborghini 63 Tecnomar’ın fiyatına ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmadı.